Nie daj się wykorzystać - poradź się w kancelarii

Współpraca z adwokatem nie zawsze oznacza, że musimy udawać się z nim na salę sądową. W pewnych przypadkach dla obu stron bardziej opłacalne jest prowadzenie rozmów oraz mediacji. Może nie wygląda to tak spektakularnie (choć utrzymanie emocji bywa niekiedy trudne), to przynosi to często więcej korzyści niż sprawa sądowa. Jest też zazwyczaj tańsze. Podliczając koszty rozprawy i dodatkowe wydatki, zdecydowanie lepiej dojść do porozumienia z drugą stroną poza salą sądową, aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe. Zawsze jednak możemy być reprezentowani przez adwokata i kancelarię, co sprawia, że nasza bezpośrednia obecność nie będzie nawet w niektórych przypadkach konieczna. Taka ewentualność istnieje w pewnych sytuacjach obejmujących prawo cywilne. Wszystko jednak zależy od tego, jaka jest to sprawa, jakie są stanowiska obu stron oraz czego dotyczy problem. W zakres oferowanej pomocy można także wliczyć między innymi usługi, dotyczące udzielania porad prawnych oraz wyjaśniających, obejmujących zakres prawa cywilnego. Pomoc można uzyskać ponadto, jeżeli chodzi o sporządzanie, opiniowanie oraz przygotowywanie umów o charakterze cywilnoprawnym, badaniu ich zgodności z przepisami, jak również dochodzeniu roszczeń, które wynikają z takich umów. W ten sposób można uniknąć częstych błędów oraz zawierania umów na niekorzystnych warunkach, które potem niosą niekorzystne skutki finansowe.

W celu dochodzenia swoich praw, należy często podjąć szybkie i zdecydowane korki. Konsultacja u adwokata, jego opinia oraz porada w wielu sytuacjach może uchronić od dodatkowych i wysokich kosztów. Świadomość osób, co do przysługujących im praw stopniowo wzrasta, jednak nadal nie możemy się poszczycić dużą wiedzą z zakresu prawodawstwa. Bardzo często dotyczy to nie tylko osób w młodym wieku, ale i seniorów, którzy postrzegani jako naiwni, są wdzięcznym łupem dla różnej maści naciągaczy i nieuczciwych firm.

Podsumowując, współpraca z kancelarią może nam przynieść tylko korzyści. Warto więc przed podjęciem decyzji, podpisaniem dokumentów, czy umów, zasięgnąć opinii adwokata lub kancelarii. Na takiej poradzie możemy tylko zyskać a pieniądze na nią wydane, mogą się okazać najlepszą inwestycją w naszym życiu.