Sprawa karna tylko z adwokatem

Nasze sądy prowadzą różnego rodzaju sprawy. Dotyczą one zarówno pozwów o odszkodowania, problemów związanych są z niedopełnieniem obowiązków dotyczących podpisanej umowy, jak również rozwodów i innych spraw pojawiających się w naszym codziennym życiu. Stres, zmęczenie, zapracowanie, jak również nałogi, zdrady oraz problemy emocjonalno – rodzinne i spadkowe sprawiają, że na sądowej sali możemy występować jako oskarżeni, poszkodowani, ale też jako świadkowie. Nie ulega jednak wątpliwości, że każde wystąpienie przed sędzią, obojętnie w jakiej roli, jest bardzo stresujące a sala rozpraw to miejsce, w którym przeżywamy cały wachlarz, często skrajnych emocji.

Specyficznym rodzajem spraw toczących się w sądzie, są te związane z prawem karnym. Zasada działania oraz samo postępowanie w takich przypadkach wymaga naprawdę dużego doświadczenia i właściwego przygotowania. Wśród etapów można wyróżnić między innymi postępowanie przygotowawcze, postępowanie sądowe, jak również wykonawcze. To najczęściej sprawy o charakterze karnym sprawiają przeciętnemu obywatelowi najwięcej problemów. Pojawiają się niejasności, które należy szybko wyjaśnić. W takich sytuacjach współpraca z adwokatem i jego kancelarią jest najczęściej niezbędna. Im wcześniej zostanie ona nawiązana tym lepiej. Na samym początku bowiem, każdy prawnik musi przygotować tryb postępowania, który zależy od tego, w jakiej roli występujemy przed sądem. Należy też pamiętać o kosztach związanych z procesem, wynagrodzeniu dla ewentualnych biegłych czy też powołaniu świadków. Wiele osób nawet w przypadku tak poważnych spraw mylnie sądzi, że sami będą potrafili się obronić. Takie myślenie i zachowanie często ma bardzo przykre w skutkach konsekwencje. Nie należy też zapominać, że wcześniejsza interwencja adwokata niesie za sobą możliwość sporządzenia pism, wniosków oraz zażaleń, które będą regulowały dalsze postępowanie.

Większość z nas ma praktycznie zerowe pojęcie dotyczące przepisów prawa karnego i zasad postępowania z nim związanych. Wsparcie oferowane przez adwokata wyjaśni wszystkie pytania oraz to, jak należy zachowywać się na sali rozpraw, jak zwracać się do sędziego, kiedy zabierać głos oraz jakie prawa i obowiązki mamy na każdym etapie prowadzenia sprawy.